Grupa teatralna TU I TERAZ 

wywodzi się z wcześniej działającego zespołu POMIĘDZY, który
zapoczątkował swoją działalność przy Teatrze KTO w Krakowie w 2011 roku.

W roku 2016 Grupa zmieniła miejsce na Krakowskie Forum Kultury w Krakowie oraz nazwę właśnie na TU I TERAZ.
W jej skład wchodzą pasjonaci aktorstwa i teatru w wieku 18+, którzy ukończyli prowadzony przeze mnie kurs Aktorski coaching.

Głównym celem działalności grupy jest rozwijanie i zdobywanie nowych umiejętności, które poprawią codzienne funkcjonowanie w życiu zawodowym, towarzyskim i osobistym, kontakt z osobami które mają podobne zainteresowania, a przede wszystkim realizowanie się w roli aktora i współtwórcy spektaklu teatralnego.

 

Informacje:

Trwa nabór na nowy semestr:
Start: 07. 02. 2019 – 30. 05. 2019
14 spotkań po 2h + 2 pokazy na profesjonalnej scenie.

Przedział wiekowy: od 18 do 50+
limit miejsc: 10 osób

UWAGA: Grupa przeznaczona tylko dla osób, które ukończyły kurs AKTORSKI COACHING – Przestań grać, zacznij BYĆ!

 

 

W każdym trymestrze realizowany jest inny scenariusz, poruszający odmienne zagadnienia, uruchamiający i aktywizujący inne rejony wyobraźni, wrażliwości, emocjonalności uczestników. Śmiech, humor i ekspresja, ale też zaglądanie w siebie, w swoje uczucia, przeżycia, pragnienia, w ludzką naturę. W ten sposób dajemy uczestnikom przestrzeń do odreagowania stresu, oderwanie od codzienności. Z drugiej strony członkowie grupy uczą się jak pogłębiać samoświadomość, odkryć w sobie „Nowe”.

Głównym celem działalności grupy jest rozwijanie i zdobywanie nowych umiejętności, które poprawią codzienne funkcjonowanie w życiu zawodowym, towarzyskim i osobistym, kontakt z osobami które mają podobne zainteresowania, a przede wszystkim realizowanie się w roli aktora i współtwórcy spektakli teatralnych.

W każdym trymestrze (3 miesiące= 12 spotkań po 3h + 1 dodatkowe spotkanie 3h w dodatkowym terminie) realizowany jest inny scenariusz, poruszający odmienne zagadnienia, uruchamiający i aktywizujący inne rejony wyobraźni, wrażliwości, emocjonalności uczestników. Śmiech, humor i ekspresja, ale też zaglądanie w siebie, w swoje uczucia, przeżycia, pragnienia. W ten sposób dajemy uczestnikom przestrzeń do odreagowania stresu, oderwanie od codzienności. Z drugiej strony członkowie grupy uczą się jak pogłębiać samoświadomość, odkryć w sobie „Nowe”.

Każdy trymestr jest zwieńczony pokazem na scenie teatralnej Krakowskiego Forum Kultury wspólnie przygotowanego spektaklu.

Ponieważ ciało to podstawowe narzędzie pracy aktora, na zajęciach dużo miejsca poświęca się zadaniom, zabawom, grom uruchamiającym ciało, rozwijającym plastykę ruchową, ekspresję cielesną.

W fazie warsztatowej jak i tworzenia spektaklu dużo miejsca poświęca się także improwizacjom w celu uniknięcia tworzenia teatru „gadających głów”. Aktorstwo jest wiarygodne wtedy, gdy nawet sam aktor do końca nie wie co za chwilę dokładnie zrobi, jednocześnie z najwyższą precyzją realizując powierzone mu zadania aktorskie – i do tego właśnie dążymy, do uzyskania efektu PRAWDY SCENICZNEJ!

Zrealizowane spektakle:


2011 – spektakl Namiętnik na 8 kobiet, 2 mężczyzn w 3 scenkach Czechowem pisany – inspirowany utworami scenicznymi i opowiadaniami Antoniego Czechowa.
2011 – spektakl inspirowany sztuką „Po deszczu” Sergi Belbel
2012 – spektakl inspirowany sztuką „Kopciuch” Janusza Głowackiego
2013 – spektakl Nasz miszmasz – przepyszny koktajl scenek kabaretowych ze szczyptą świeżej improwizacji
2014 – spektakl inspirowany zbiorem jednoaktówek „Spotkania” Leonarda Melfiego
2015 – spektakl inspirowany sztuką „Tramwaj zwany pożądaniem” Tennessee Williams
2016 – spektakl Sygnał miłości na podstawie scen autorstwa duetu David Dalton & Chad Schnackel
2016 – spektakl POWINNOŚĆ!!!??? na podstawie dramatu „Ożenek” Mikołaja Gogola

Scenariusz i reżyseria wszystkich spektakli grupy: Katarzyna Maria Zawadzka

Zajęcia odbywają się w:

KRAKOWSKIM FORUM KULTURY

UL. MIKOŁAJSKA 2, KRAKÓW

Zostańmy w kontakcie!

Zgody

Katarzyna Maria Zawadzka

Email

kmzawadzkatrener@gmail.com